Bijna alle vmbo-profielen krimpen

De meeste vmbo-profielen hebben de afgelopen jaren te maken gehad met leerlingendaling. Dat is het sterkst voor de profielen ‘Bouwen, wonen en interieur’ en ‘Produceren, installeren en energie’. De bestaande vmbo-afdelingen zijn hier samengenomen in de nieuwe vmbo-profielen.

De profielen zijn in vrijwel het gehele land stevig gekrompen. Wat opvalt, is dat ook de deelname aan de profielen ‘Economie en ondernemen’  en ‘Zorg en welzijn’ – de profielen met de hoogste deelname - in vrijwel alle regio’s gedaald is, of in het beste geval stabiel is gebleven.  Voor het profiel ‘Dienstverlening en producten’, dat bestaat uit intersectorale afdelingen, is de situatie anders. In vrijwel alle regio’s kon dit profiel op een stijging in het aantal leerlingen rekenen. De overige profielen laten een gemengd beeld zien.

Opvallend is dat het niet altijd de klassieke krimpgebieden zijn die de grootste krimp laten zien. Ook in de grote steden daalt bijvoorbeeld de belangstelling voor profielen als ‘Produceren, installeren en energie’ en ‘Economie en ondernemen’. Of dat een probleem is, is uiteraard afhankelijk van de arbeidsmarkt en het vervolgonderwijs in een regio. Voor elk profiel is de leerlingendaling van 2008-2014 in beeld gebracht onder ‘Gerelateerde kaarten’. 

Ontwikkeling van het aantal leerlingen per vmbo-profiel in basis en kader (2008-2014) De huidige vmbo-afdelingen zijn samengenomen in de nieuwe profielen volgens de zogenaamde 'verwantschapstabel'
20082014
RMC regioProfielnaamaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie AmsterdamBouwen, Wonen en Interieur52710519982
Arnhem/NijmegenBouwen, Wonen en Interieur35211314051
Centraal en westelijk GroniningenBouwen, Wonen en Interieur134419531
Eem en ValleiBouwen, Wonen en Interieur3477418542
FlevolandBouwen, Wonen en Interieur253746850
Friesland-noordBouwen, Wonen en Interieur176615620
Friesland-oostBouwen, Wonen en Interieur1927112260
Gooi en VechtstreekBouwen, Wonen en Interieur80214111
HaaglandenBouwen, Wonen en Interieur2387211541
IJssel-VechtBouwen, Wonen en Interieur38210417982
Kop van Noord-HollandBouwen, Wonen en Interieur128322220
Limburg NoordBouwen, Wonen en Interieur22010115871
Midden-BrabantBouwen, Wonen en Interieur2232213022
Noord- en midden-DrentheBouwen, Wonen en Interieur56203910
Noord-Groningen en EemsmondBouwen, Wonen en Interieur5740000
Noord-KennemerlandBouwen, Wonen en Interieur178336621
Noordoost-BrabantBouwen, Wonen en Interieur5508736675
Noordwest-VeluweBouwen, Wonen en Interieur106218821
Oosterschelde regioBouwen, Wonen en Interieur1834211231
Oost-GelderlandBouwen, Wonen en Interieur2248210141
Oost-GroningenBouwen, Wonen en Interieur1113110521
RijnmondBouwen, Wonen en Interieur40612515953
RivierenlandBouwen, Wonen en Interieur166333320
StedendriehoekBouwen, Wonen en Interieur238539930
TwenteBouwen, Wonen en Interieur43211422782
UtrechtBouwen, Wonen en Interieur175537521
WalcherenBouwen, Wonen en Interieur1010000
West-BrabantBouwen, Wonen en Interieur39313525383
WestfrieslandBouwen, Wonen en Interieur1583213822
West-KennnemerlandBouwen, Wonen en Interieur2135314942
Zeeuwsch-VlaanderenBouwen, Wonen en Interieur69303830
Zuid-Holland-NoordBouwen, Wonen en Interieur2455317652
Zuid-Holland-OostBouwen, Wonen en Interieur2816310421
Zuid-Holland-ZuidBouwen, Wonen en Interieur4077529564
Zuid-LimburgBouwen, Wonen en Interieur3499312941
Zuidoost-BrabantBouwen, Wonen en Interieur54311818271
Zuidoost-DrentheBouwen, Wonen en Interieur88317321
Zuidwest-DrentheBouwen, Wonen en Interieur97302620
Zuidwest-FrieslandBouwen, Wonen en Interieur6521000
Agglomeratie AmsterdamDienstverlening en Producten53812522921918
Arnhem/NijmegenDienstverlening en Producten26951940117
Centraal en westelijk GroniningenDienstverlening en Producten482072955
Eem en ValleiDienstverlening en Producten792157975
FlevolandDienstverlening en Producten25742130676
Friesland-noordDienstverlening en Producten1595262783
Friesland-oostDienstverlening en Producten1405126162
Gooi en VechtstreekDienstverlening en Producten231012022
HaaglandenDienstverlening en Producten3178313651613
IJssel-VechtDienstverlening en Producten349641094119
Kop van Noord-HollandDienstverlening en Producten711125533
Limburg NoordDienstverlening en Producten1552142544
Midden-BrabantDienstverlening en Producten1102246443
Noord- en midden-DrentheDienstverlening en Producten311017211
Noord-Groningen en EemsmondDienstverlening en Producten0004820
Noord-KennemerlandDienstverlening en Producten1323127933
Noordoost-BrabantDienstverlening en Producten39843798118
Noordwest-VeluweDienstverlening en Producten671113832
Oosterschelde regioDienstverlening en Producten171027022
Oost-GelderlandDienstverlening en Producten00028444
Oost-GroningenDienstverlening en Producten571112321
RijnmondDienstverlening en Producten66110719762218
RivierenlandDienstverlening en Producten391017232
StedendriehoekDienstverlening en Producten3332281244
TwenteDienstverlening en Producten1575265498
UtrechtDienstverlening en Producten331641122109
WalcherenDienstverlening en Producten932216322
West-BrabantDienstverlening en Producten2886346785
WestfrieslandDienstverlening en Producten1062248233
West-KennnemerlandDienstverlening en Producten611123733
Zeeuwsch-VlaanderenDienstverlening en Producten731117522
Zuid-Holland-NoordDienstverlening en Producten1291115411
Zuid-Holland-OostDienstverlening en Producten882256454
Zuid-Holland-ZuidDienstverlening en Producten261010031
Zuid-LimburgDienstverlening en Producten1734264587
Zuidoost-BrabantDienstverlening en Producten501167376
Zuidoost-DrentheDienstverlening en Producten2905257576
Zuidwest-DrentheDienstverlening en Producten121058633
Zuidwest-FrieslandDienstverlening en Producten542120433
Agglomeratie AmsterdamEconomie en Ondernemen2274232012711513
Arnhem/NijmegenEconomie en Ondernemen82516136991411
Centraal en westelijk GroniningenEconomie en Ondernemen3177432965
Eem en ValleiEconomie en Ondernemen824111057099
FlevolandEconomie en Ondernemen75710823271
Friesland-noordEconomie en Ondernemen2446210031
Friesland-oostEconomie en Ondernemen2946521362
Gooi en VechtstreekEconomie en Ondernemen2965525155
HaaglandenEconomie en Ondernemen17002216848178
IJssel-VechtEconomie en Ondernemen568137422115
Kop van Noord-HollandEconomie en Ondernemen184424320
Limburg NoordEconomie en Ondernemen41210432374
Midden-BrabantEconomie en Ondernemen7657648566
Noord- en midden-DrentheEconomie en Ondernemen105213410
Noord-Groningen en EemsmondEconomie en Ondernemen20104611
Noord-KennemerlandEconomie en Ondernemen2573219733
Noordoost-BrabantEconomie en Ondernemen5127636176
Noordwest-VeluweEconomie en Ondernemen1903314531
Oosterschelde regioEconomie en Ondernemen2513311531
Oost-GelderlandEconomie en Ondernemen41210631874
Oost-GroningenEconomie en Ondernemen2193310821
RijnmondEconomie en Ondernemen2545332516612923
RivierenlandEconomie en Ondernemen2975516743
StedendriehoekEconomie en Ondernemen4296532054
TwenteEconomie en Ondernemen734129646127
UtrechtEconomie en Ondernemen10821613624118
WalcherenEconomie en Ondernemen132228311
West-BrabantEconomie en Ondernemen8061310516125
WestfrieslandEconomie en Ondernemen3274316121
West-KennnemerlandEconomie en Ondernemen3907448976
Zeeuwsch-VlaanderenEconomie en Ondernemen140315721
Zuid-Holland-NoordEconomie en Ondernemen2594335744
Zuid-Holland-OostEconomie en Ondernemen4329727364
Zuid-Holland-ZuidEconomie en Ondernemen5478551397
Zuid-LimburgEconomie en Ondernemen60111833175
Zuidoost-BrabantEconomie en Ondernemen713117553116
Zuidoost-DrentheEconomie en Ondernemen149327220
Zuidwest-DrentheEconomie en Ondernemen213337411
Zuidwest-FrieslandEconomie en Ondernemen130418631
Agglomeratie AmsterdamGroen9825579755
Arnhem/NijmegenGroen3613236832
Centraal en westelijk GroniningenGroen2403126122
Eem en ValleiGroen5995554855
FlevolandGroen3313344033
Friesland-noordGroen2342222921
Friesland-oostGroen3984334243
Gooi en VechtstreekGroen1341113411
HaaglandenGroen9895484154
IJssel-VechtGroen3373333552
Kop van Noord-HollandGroen2141119611
Limburg NoordGroen5634341933
Midden-BrabantGroen6511000
Noord- en midden-DrentheGroen4352245822
Noord-Groningen en EemsmondGroen3671115611
Noord-KennemerlandGroen7633350433
Noordoost-BrabantGroen3265234151
Noordwest-VeluweGroen452010022
Oosterschelde regioGroen1661112411
Oost-GelderlandGroen5046243053
Oost-GroningenGroen23102410
RijnmondGroen11395553165
RivierenlandGroen2112219522
StedendriehoekGroen2292119411
TwenteGroen4874350143
UtrechtGroen5414364454
West-BrabantGroen8014464144
WestfrieslandGroen3152228922
West-KennnemerlandGroen18204711
Zuid-Holland-NoordGroen4273226722
Zuid-Holland-OostGroen4363338133
Zuid-Holland-ZuidGroen8044461644
Zuid-LimburgGroen2632228222
Zuidoost-BrabantGroen3739231153
Zuidoost-DrentheGroen2021116911
Zuidwest-DrentheGroen1111125911
Zuidwest-FrieslandGroen1611119311
Agglomeratie AmsterdamHoreca, Bakkerij en Recreatie4615440053
Arnhem/NijmegenHoreca, Bakkerij en Recreatie141528631
Centraal en westelijk GroniningenHoreca, Bakkerij en Recreatie79213810
Eem en ValleiHoreca, Bakkerij en Recreatie165215011
FlevolandHoreca, Bakkerij en Recreatie175337321
Friesland-noordHoreca, Bakkerij en Recreatie65306311
Friesland-oostHoreca, Bakkerij en Recreatie822111222
Gooi en VechtstreekHoreca, Bakkerij en Recreatie89119211
HaaglandenHoreca, Bakkerij en Recreatie2613111631
IJssel-VechtHoreca, Bakkerij en Recreatie65203710
Kop van Noord-HollandHoreca, Bakkerij en Recreatie2043215222
Limburg NoordHoreca, Bakkerij en Recreatie74216611
Midden-BrabantHoreca, Bakkerij en Recreatie1282220122
Noord- en midden-DrentheHoreca, Bakkerij en Recreatie50114711
Noord-KennemerlandHoreca, Bakkerij en Recreatie1073214521
Noordoost-BrabantHoreca, Bakkerij en Recreatie1774327354
Noordwest-VeluweHoreca, Bakkerij en Recreatie39103910
Oosterschelde regioHoreca, Bakkerij en Recreatie68205620
Oost-GelderlandHoreca, Bakkerij en Recreatie1666018142
Oost-GroningenHoreca, Bakkerij en Recreatie31104111
RijnmondHoreca, Bakkerij en Recreatie3008439786
RivierenlandHoreca, Bakkerij en Recreatie00010522
StedendriehoekHoreca, Bakkerij en Recreatie1674213322
TwenteHoreca, Bakkerij en Recreatie2055327353
UtrechtHoreca, Bakkerij en Recreatie1722223343
WalcherenHoreca, Bakkerij en Recreatie35105711
West-BrabantHoreca, Bakkerij en Recreatie1925318733
WestfrieslandHoreca, Bakkerij en Recreatie1572210311
West-KennnemerlandHoreca, Bakkerij en Recreatie1524216122
Zeeuwsch-VlaanderenHoreca, Bakkerij en Recreatie50117511
Zuid-Holland-NoordHoreca, Bakkerij en Recreatie1892117121
Zuid-Holland-OostHoreca, Bakkerij en Recreatie81213710
Zuid-Holland-ZuidHoreca, Bakkerij en Recreatie86307120
Zuid-LimburgHoreca, Bakkerij en Recreatie2964417232
Zuidoost-BrabantHoreca, Bakkerij en Recreatie2953132922
Zuidoost-DrentheHoreca, Bakkerij en Recreatie51117311
Zuidwest-DrentheHoreca, Bakkerij en Recreatie36102010
Zuidwest-FrieslandHoreca, Bakkerij en Recreatie25104511
Friesland-noordMaritiem en Techniek109119911
RijnmondMaritiem en Techniek2561122211
West-KennnemerlandMaritiem en Techniek51115711
Agglomeratie AmsterdamMedia, Vormgeving en Ict1051110011
Arnhem/NijmegenMedia, Vormgeving en Ict93228321
Centraal en westelijk GroniningenMedia, Vormgeving en Ict57114711
FlevolandMedia, Vormgeving en Ict0003310
Friesland-oostMedia, Vormgeving en Ict0002510
Gooi en VechtstreekMedia, Vormgeving en Ict69118121
HaaglandenMedia, Vormgeving en Ict97116211
IJssel-VechtMedia, Vormgeving en Ict38103910
Limburg NoordMedia, Vormgeving en Ict43112110
Noord-KennemerlandMedia, Vormgeving en Ict29105311
RijnmondMedia, Vormgeving en Ict1471115211
StedendriehoekMedia, Vormgeving en Ict46114711
TwenteMedia, Vormgeving en Ict44113810
UtrechtMedia, Vormgeving en Ict1271114511
West-BrabantMedia, Vormgeving en Ict27105120
West-KennnemerlandMedia, Vormgeving en Ict122117411
Zuid-Holland-NoordMedia, Vormgeving en Ict47114711
Zuidoost-BrabantMedia, Vormgeving en Ict126119711
Agglomeratie AmsterdamMobiliteit en Transport1917213442
Arnhem/NijmegenMobiliteit en Transport2255213942
Centraal en westelijk GroniningenMobiliteit en Transport12109121
Eem en ValleiMobiliteit en Transport1994317142
FlevolandMobiliteit en Transport10941000
Friesland-noordMobiliteit en Transport52203110
Friesland-oostMobiliteit en Transport104319541
Gooi en VechtstreekMobiliteit en Transport45112810
HaaglandenMobiliteit en Transport138505730
IJssel-VechtMobiliteit en Transport2285210441
Kop van Noord-HollandMobiliteit en Transport75306421
Limburg NoordMobiliteit en Transport126524911
Midden-BrabantMobiliteit en Transport94219721
Noord-Groningen en EemsmondMobiliteit en Transport5230000
Noord-KennemerlandMobiliteit en Transport78211910
Noordoost-BrabantMobiliteit en Transport1615314543
Noordwest-VeluweMobiliteit en Transport75217621
Oosterschelde regioMobiliteit en Transport39101810
Oost-GelderlandMobiliteit en Transport87509031
Oost-GroningenMobiliteit en Transport108325411
RijnmondMobiliteit en Transport3679533893
RivierenlandMobiliteit en Transport1312112722
StedendriehoekMobiliteit en Transport1423311831
TwenteMobiliteit en Transport1695211231
UtrechtMobiliteit en Transport2997217752
WalcherenMobiliteit en Transport710000
West-BrabantMobiliteit en Transport2138020262
WestfrieslandMobiliteit en Transport35204511
West-KennnemerlandMobiliteit en Transport112506321
Zeeuwsch-VlaanderenMobiliteit en Transport41207121
Zuid-Holland-NoordMobiliteit en Transport115228321
Zuid-Holland-OostMobiliteit en Transport6121000
Zuid-Holland-ZuidMobiliteit en Transport146329422
Zuid-LimburgMobiliteit en Transport182518930
Zuidoost-BrabantMobiliteit en Transport233736030
Zuidoost-DrentheMobiliteit en Transport42114711
Zuidwest-DrentheMobiliteit en Transport75218021
Zuidwest-FrieslandMobiliteit en Transport1010000
Agglomeratie AmsterdamProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed7901410547108
Arnhem/NijmegenProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed56812735575
Centraal en westelijk GroniningenProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed2816315422
Eem en ValleiProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed4077629544
FlevolandProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed3668420752
Friesland-noordProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed1725311832
Friesland-oostProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed1946314352
Gooi en VechtstreekProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed102506020
HaaglandenProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed3507422152
IJssel-VechtProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed46210524071
Kop van Noord-HollandProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed215336711
Limburg NoordProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed3689226454
Midden-BrabantProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed1362212022
Noord- en midden-DrentheProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed123223810
Noord-Groningen en EemsmondProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed9241000
Noord-KennemerlandProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed2023310111
Noordoost-BrabantProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed4848544073
Noordwest-VeluweProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed72207020
Oosterschelde regioProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed2694225132
Oost-GelderlandProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed2976424143
Oost-GroningenProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed139315711
RijnmondProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed652137527136
RivierenlandProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed13322000
StedendriehoekProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed3186413931
TwenteProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed67912737983
UtrechtProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed4169633963
WalcherenProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed5431000
West-BrabantProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed46812430974
WestfrieslandProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed1203113221
West-KennnemerlandProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed2635317242
Zeeuwsch-VlaanderenProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed1793218232
Zuid-Holland-NoordProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed2454223832
Zuid-Holland-OostProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed2415320622
Zuid-Holland-ZuidProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed5698633244
Zuid-LimburgProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed4409623963
Zuidoost-BrabantProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed70011921343
Zuidoost-DrentheProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed2063313122
Zuidwest-DrentheProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed128324211
Zuidwest-FrieslandProduceren, Installeren en Energie, exclusief Techniek Breed117313810
Agglomeratie AmsterdamProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed101718139451414
Arnhem/NijmegenProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed608138536107
Centraal en westelijk GroniningenProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed3477421633
Eem en ValleiProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed6039949888
FlevolandProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed4819532584
Friesland-noordProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2647425654
Friesland-oostProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2917537776
Gooi en VechtstreekProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2065216043
HaaglandenProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed845119675136
IJssel-VechtProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed53511648194
Kop van Noord-HollandProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2354327432
Limburg NoordProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed4709451696
Midden-BrabantProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed1362212022
Noord- en midden-DrentheProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed123223810
Noord-Groningen en EemsmondProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed924118732
Noord-KennemerlandProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2023336133
Noordoost-BrabantProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed5919658195
Noordwest-VeluweProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed72207020
Oosterschelde regioProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2704225132
Oost-GelderlandProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2976424143
Oost-GroningenProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed1623219622
RijnmondProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed105617118821810
RivierenlandProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed1332215222
StedendriehoekProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed3566426343
TwenteProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed709128627115
UtrechtProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed4249640774
WalcherenProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed1903317032
West-BrabantProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed645137577128
WestfrieslandProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2263321022
West-KennnemerlandProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2635327443
Zeeuwsch-VlaanderenProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed1793218232
Zuid-Holland-NoordProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2884327142
Zuid-Holland-OostProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2965439155
Zuid-Holland-ZuidProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed67410761585
Zuid-LimburgProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed4939640375
Zuidoost-BrabantProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed7001199321010
Zuidoost-DrentheProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed2204313122
Zuidwest-DrentheProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed128324211
Zuidwest-FrieslandProduceren, Installeren en Energie, inclusief Techniek Breed1173111021
Agglomeratie AmsterdamZorg en Welzijn1841221914381716
Arnhem/NijmegenZorg en Welzijn1484191513241613
Centraal en westelijk GroniningenZorg en Welzijn7609767266
Eem en ValleiZorg en Welzijn108610981787
FlevolandZorg en Welzijn941121252396
Friesland-noordZorg en Welzijn5409637674
Friesland-oostZorg en Welzijn64710864997
Gooi en VechtstreekZorg en Welzijn3375432355
HaaglandenZorg en Welzijn1696171511071611
IJssel-VechtZorg en Welzijn10181311633115
Kop van Noord-HollandZorg en Welzijn3644427733
Limburg NoordZorg en Welzijn9101199331111
Midden-BrabantZorg en Welzijn4794437644
Noord- en midden-DrentheZorg en Welzijn2273220022
Noord-Groningen en EemsmondZorg en Welzijn2405223443
Noord-KennemerlandZorg en Welzijn4413337733
Noordoost-BrabantZorg en Welzijn12271312892139
Noordwest-VeluweZorg en Welzijn3724442044
Oosterschelde regioZorg en Welzijn4475524942
Oost-GelderlandZorg en Welzijn6629763677
Oost-GroningenZorg en Welzijn5886638455
RijnmondZorg en Welzijn2469262320632724
RivierenlandZorg en Welzijn5515532744
StedendriehoekZorg en Welzijn9299861866
TwenteZorg en Welzijn1531161613991515
UtrechtZorg en Welzijn1031121088599
WalcherenZorg en Welzijn2373315832
West-BrabantZorg en Welzijn1112141211621412
WestfrieslandZorg en Welzijn4163330022
West-KennnemerlandZorg en Welzijn5936544454
Zeeuwsch-VlaanderenZorg en Welzijn1543315822
Zuid-Holland-NoordZorg en Welzijn5425545854
Zuid-Holland-OostZorg en Welzijn8359852786
Zuid-Holland-ZuidZorg en Welzijn893101081498
Zuid-LimburgZorg en Welzijn14351212973109
Zuidoost-BrabantZorg en Welzijn1476141312661110
Zuidoost-DrentheZorg en Welzijn3766425932
Zuidwest-DrentheZorg en Welzijn331336131
Zuidwest-FrieslandZorg en Welzijn2775413132
DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (23 kB)
Ontwikkeling aantal vmbo-b/k leerlingen in het profiel Economie en ondernemen 2008-2014
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam2274232012711513
Arnhem/Nijmegen82516136991411
Centraal en westelijk Groniningen3177432965
Eem en Vallei824111057099
Flevoland75710823271
Friesland-noord2446210031
Friesland-oost2946521362
Gooi en Vechtstreek2965525155
Haaglanden17002216848178
IJssel-Vecht568137422115
Kop van Noord-Holland184424320
Limburg Noord41210432374
Midden-Brabant7657648566
Noord- en midden-Drenthe105213410
Noord-Groningen en Eemsmond20104611
Noord-Kennemerland2573219733
Noordoost-Brabant5127636176
Noordwest-Veluwe1903314531
Oosterschelde regio2513311531
Oost-Gelderland41210631874
Oost-Groningen2193310821
Rijnmond2545332516612923
Rivierenland2975516743
Stedendriehoek4296532054
Twente734129646127
Utrecht10821613624118
Walcheren132228311
West-Brabant8061310516125
Westfriesland3274316121
West-Kennnemerland3907448976
Zeeuwsch-Vlaanderen140315721
Zuid-Holland-Noord2594335744
Zuid-Holland-Oost4329727364
Zuid-Holland-Zuid5478551397
Zuid-Limburg60111833175
Zuidoost-Brabant713117553116
Zuidoost-Drenthe149327220
Zuidwest-Drenthe213337411
Zuidwest-Friesland130418631

Het aantal leerlingen in het profiel ‘Economie en ondernemen’ halveerde tussen 2008-2014. In alle regio’s is deze daling in meer of mindere mate te zien. Alleen in het noorden van Zuid-Holland en aan de kust in Noord-Holland stijgt het aantal leerlingen licht.

De huidige afdelingen ‘Administratie’, ‘Handel en administratie (intersectoraal)’, ‘Handel en verkoop’ en ‘Mode en commercie’ zijn samengenomen in het nieuwe profiel ‘Economie en ondernemen’, zie de zogenaamde ‘verwantschapstabel’. 

DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Ontwikkeling aantal vmbo-b/k leerlingen in het profiel Horeca, bakkerij en recreatie 2008-2014
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam4615440053
Arnhem/Nijmegen141528631
Centraal en westelijk Groniningen79213810
Eem en Vallei165215011
Flevoland175337321
Friesland-noord65306311
Friesland-oost822111222
Gooi en Vechtstreek89119211
Haaglanden2613111631
IJssel-Vecht65203710
Kop van Noord-Holland2043215222
Limburg Noord74216611
Midden-Brabant1282220122
Noord- en midden-Drenthe50114711
Noord-Kennemerland1073214521
Noordoost-Brabant1774327354
Noordwest-Veluwe39103910
Oosterschelde regio68205620
Oost-Gelderland1666018142
Oost-Groningen31104111
Rijnmond3008439786
Rivierenland00010522
Stedendriehoek1674213322
Twente2055327353
Utrecht1722223343
Walcheren35105711
West-Brabant1925318733
Westfriesland1572210311
West-Kennnemerland1524216122
Zeeuwsch-Vlaanderen50117511
Zuid-Holland-Noord1892117121
Zuid-Holland-Oost81213710
Zuid-Holland-Zuid86307120
Zuid-Limburg2964417232
Zuidoost-Brabant2953132922
Zuidoost-Drenthe51117311
Zuidwest-Drenthe36102010
Zuidwest-Friesland25104511

Het aantal leerlingen in het profiel ‘Horeca, bakkerij en recreatie’ bleef vrijwel gelijk tussen 2008-2014. Regionaal verschilt de ontwikkeling sterk. In Flevoland, delen van Zuid-Holland en Oost-Gelderland daalde het aantal leerlingen behoorlijk.

De huidige afdelingen ‘Consumptief’ en ‘Consumptief breed (intersectoraal)’ zijn samengenomen in het nieuwe profiel ‘Horeca, bakkerij en recreatie’, zie de zogenaamde ‘verwantschapstabel’. 

DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Ontwikkeling aantal vmbo-b/k leerlingen in het profiel Zorg en welzijn 2008-2014
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam1841221914381716
Arnhem/Nijmegen1484191513241613
Centraal en westelijk Groniningen7609767266
Eem en Vallei108610981787
Flevoland941121252396
Friesland-noord5409637674
Friesland-oost64710864997
Gooi en Vechtstreek3375432355
Haaglanden1696171511071611
IJssel-Vecht10181311633115
Kop van Noord-Holland3644427733
Limburg Noord9101199331111
Midden-Brabant4794437644
Noord- en midden-Drenthe2273220022
Noord-Groningen en Eemsmond2405223443
Noord-Kennemerland4413337733
Noordoost-Brabant12271312892139
Noordwest-Veluwe3724442044
Oosterschelde regio4475524942
Oost-Gelderland6629763677
Oost-Groningen5886638455
Rijnmond2469262320632724
Rivierenland5515532744
Stedendriehoek9299861866
Twente1531161613991515
Utrecht1031121088599
Walcheren2373315832
West-Brabant1112141211621412
Westfriesland4163330022
West-Kennnemerland5936544454
Zeeuwsch-Vlaanderen1543315822
Zuid-Holland-Noord5425545854
Zuid-Holland-Oost8359852786
Zuid-Holland-Zuid893101081498
Zuid-Limburg14351212973109
Zuidoost-Brabant1476141312661110
Zuidoost-Drenthe3766425932
Zuidwest-Drenthe331336131
Zuidwest-Friesland2775413132

Het aantal leerlingen in het profiel ‘Zorg en welzijn’ daalde met ongeveer 20% tussen 2008-2014. Deze daling is vrij evenredig over het land verdeeld. Alleen in het zuiden van Drenthe daalde het aantal leerlingen harder. Het gaat hier wel om een relatief klein aantal leerlingen.

De huidige afdelingen ‘Uiterlijke verzorging’, ‘Verzorging’ en ‘Zorg en Welzijn (intersectoraal)’ zijn samengenomen in het nieuwe profiel ‘Zorg en welzijn’, zie de zogenaamde ‘verwantschapstabel’. 

DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (2 kB)
Ontwikkeling aantal vmbo-b/k leerlingen in het profiel Groen 2008-2014
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam9825579755
Arnhem/Nijmegen3613236832
Centraal en westelijk Groniningen2403126122
Eem en Vallei5995554855
Flevoland3313344033
Friesland-noord2342222921
Friesland-oost3984334243
Gooi en Vechtstreek1341113411
Haaglanden9895484154
IJssel-Vecht3373333552
Kop van Noord-Holland2141119611
Limburg Noord5634341933
Midden-Brabant6511000
Noord- en midden-Drenthe4352245822
Noord-Groningen en Eemsmond3671115611
Noord-Kennemerland7633350433
Noordoost-Brabant3265234151
Noordwest-Veluwe452010022
Oosterschelde regio1661112411
Oost-Gelderland5046243053
Oost-Groningen23102410
Rijnmond11395553165
Rivierenland2112219522
Stedendriehoek2292119411
Twente4874350143
Utrecht5414364454
West-Brabant8014464144
Westfriesland3152228922
West-Kennnemerland18204711
Zuid-Holland-Noord4273226722
Zuid-Holland-Oost4363338133
Zuid-Holland-Zuid8044461644
Zuid-Limburg2632228222
Zuidoost-Brabant3739231153
Zuidoost-Drenthe2021116911
Zuidwest-Drenthe1111125911
Zuidwest-Friesland1611119311

Het aantal leerlingen in het profiel ‘Groen’ daalde met ongeveer 14% tussen 2008-2014. Regionaal verschilt de ontwikkeling wel. In de meeste regio’s is de deelname ongeveer gelijk gebleven of licht gedaald. Maar er zijn een aantal regio’s waar de deelname is gestegen: Flevoland, Zuidwest Drenthe en Noord en midden Drenthe.

De huidige afdelingen ‘Landbouw breed’ en ‘Landbouw en natuurlijke omgeving’ zijn samengenomen in het nieuwe profiel ‘Groen’, zie de zogenaamde ‘verwantschapstabel’.  Voor Nederland als geheel is het aantal leerlingen in de afdeling ‘Landbouw en natuurlijke omgeving’  gedaald (-43%). Het aantal leerlingen in ‘Landbouw breed’ is gestegen (+45%). 

DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Ontwikkeling aantal vmbo-b/k leerlingen in het profiel Maritiem en techniek 2008-2014
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Friesland-noord109119911
Rijnmond2561122211
West-Kennnemerland51115711

Het aantal leerlingen in het profiel ‘Maritiem en techniek’ daalde licht tussen 2008-2014. Dit profiel is maar op een beperkt aantal vestigingen beschikbaar. Het gaat dan ook om een relatief klein aantal leerlingen.

De huidige afdelingen ‘Haven- en vervoer’ en de ‘Kust- rijn- en binnenvaart’ zijn samengenomen in het nieuwe profiel ‘Maritiem en techniek’, zie  de zogenaamde ‘verwantschapstabel’. 

DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (255 bytes)
Ontwikkeling aantal leerlingen vmbo-b/k leerlingen in het profiel Bouw, wonen en interieur 2008-2014
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam52710519982
Arnhem/Nijmegen35211314051
Centraal en westelijk Groniningen134419531
Eem en Vallei3477418542
Flevoland253746850
Friesland-noord176615620
Friesland-oost1927112260
Gooi en Vechtstreek80214111
Haaglanden2387211541
IJssel-Vecht38210417982
Kop van Noord-Holland128322220
Limburg Noord22010115871
Midden-Brabant2232213022
Noord- en midden-Drenthe56203910
Noord-Groningen en Eemsmond5740000
Noord-Kennemerland178336621
Noordoost-Brabant5508736675
Noordwest-Veluwe106218821
Oosterschelde regio1834211231
Oost-Gelderland2248210141
Oost-Groningen1113110521
Rijnmond40612515953
Rivierenland166333320
Stedendriehoek238539930
Twente43211422782
Utrecht175537521
Walcheren1010000
West-Brabant39313525383
Westfriesland1583213822
West-Kennnemerland2135314942
Zeeuwsch-Vlaanderen69303830
Zuid-Holland-Noord2455317652
Zuid-Holland-Oost2816310421
Zuid-Holland-Zuid4077529564
Zuid-Limburg3499312941
Zuidoost-Brabant54311818271
Zuidoost-Drenthe88317321
Zuidwest-Drenthe97302620
Zuidwest-Friesland6521000

Het aantal leerlingen in het profiel ‘Bouw, wonen en interieur’ halveerde tussen 2008-2014. Deze daling is vrij evenredig over het land verdeeld.

De huidige afdelingen ‘Bouwtechniek’ en de ‘Bouwbreed (intersectoraal)’ zijn samengenomen in het nieuwe profiel ‘Bouw, wonen en interieur’, zie de zogenaamde ‘verwantschapstabel’. Voor Nederland als geheel bekeken, daalde vooral het aantal leerlingen in de afdeling ‘Bouwtechniek’ sterk (met bijna 60%). Het intersectorale programma ‘Bouwbreed’ daalde minder sterk (-12%).

DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Ontwikkeling aantal vmbo-b/k leerlingen in het profiel Produceren, Installeren en Energie (excl. Techniek Breed) 2008-2014
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam7901410547108
Arnhem/Nijmegen56812735575
Centraal en westelijk Groniningen2816315422
Eem en Vallei4077629544
Flevoland3668420752
Friesland-noord1725311832
Friesland-oost1946314352
Gooi en Vechtstreek102506020
Haaglanden3507422152
IJssel-Vecht46210524071
Kop van Noord-Holland215336711
Limburg Noord3689226454
Midden-Brabant1362212022
Noord- en midden-Drenthe123223810
Noord-Groningen en Eemsmond9241000
Noord-Kennemerland2023310111
Noordoost-Brabant4848544073
Noordwest-Veluwe72207020
Oosterschelde regio2694225132
Oost-Gelderland2976424143
Oost-Groningen139315711
Rijnmond652137527136
Rivierenland13322000
Stedendriehoek3186413931
Twente67912737983
Utrecht4169633963
Walcheren5431000
West-Brabant46812430974
Westfriesland1203113221
West-Kennnemerland2635317242
Zeeuwsch-Vlaanderen1793218232
Zuid-Holland-Noord2454223832
Zuid-Holland-Oost2415320622
Zuid-Holland-Zuid5698633244
Zuid-Limburg4409623963
Zuidoost-Brabant70011921343
Zuidoost-Drenthe2063313122
Zuidwest-Drenthe128324211
Zuidwest-Friesland117313810

Het aantal leerlingen in het profiel ‘Produceren, Installeren en Energie’ (excl. intersectorale programma ‘Techniek Breed’) daalde gemiddeld met ongeveer 40% tussen 2008-2014. Deze daling is vrij evenredig over het land verdeeld, hoewel een aantal regio’s verspreid over Nederland een sterkere daling laten zien.

De huidige afdelingen ‘Elektrotechniek’, Instalektro (intersectoraal), ‘Installatietechniek’, ‘Metaaltechniek’ en ‘Metalectro (intersectoraal)’ zijn samengenomen in het nieuwe profiel ‘Produceren, Installeren en Energie’ exclusief ‘Techniek Breed’, zie de zogenaamde ‘verwantschapstabel’. 

DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Ontwikkeling aantal vmbo-b/k leerlingen in het profiel Mobiliteit en transport 2008-2014
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam1917213442
Arnhem/Nijmegen2255213942
Centraal en westelijk Groniningen12109121
Eem en Vallei1994317142
Flevoland10941000
Friesland-noord52203110
Friesland-oost104319541
Gooi en Vechtstreek45112810
Haaglanden138505730
IJssel-Vecht2285210441
Kop van Noord-Holland75306421
Limburg Noord126524911
Midden-Brabant94219721
Noord-Groningen en Eemsmond5230000
Noord-Kennemerland78211910
Noordoost-Brabant1615314543
Noordwest-Veluwe75217621
Oosterschelde regio39101810
Oost-Gelderland87509031
Oost-Groningen108325411
Rijnmond3679533893
Rivierenland1312112722
Stedendriehoek1423311831
Twente1695211231
Utrecht2997217752
Walcheren710000
West-Brabant2138020262
Westfriesland35204511
West-Kennnemerland112506321
Zeeuwsch-Vlaanderen41207121
Zuid-Holland-Noord115228321
Zuid-Holland-Oost6121000
Zuid-Holland-Zuid146329422
Zuid-Limburg182518930
Zuidoost-Brabant233736030
Zuidoost-Drenthe42114711
Zuidwest-Drenthe75218021
Zuidwest-Friesland1010000

Het aantal leerlingen in het profiel ‘Mobiliteit en Transport’ daalde gemiddeld een-derde tussen 2008-2014. Niet in alle regio’s was er een daling. In delen van Groningen, Friesland en Zeeland steeg het aantal leerlingen.

De huidige afdelingen ‘Transport en logistiek’ en ‘Voertuigentechniek’ zijn samengenomen in het nieuwe profiel ‘Mobiliteit en Transport’, zie de zogenaamde ‘verwantschapstabel’. 

DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Ontwikkeling aantal vmbo-b/k leerlingen in het profiel Media, vormgeving en ICT 2008-2014
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam1051110011
Arnhem/Nijmegen93228321
Centraal en westelijk Groniningen57114711
Flevoland0003310
Friesland-oost0002510
Gooi en Vechtstreek69118121
Haaglanden97116211
IJssel-Vecht38103910
Limburg Noord43112110
Noord-Kennemerland29105311
Rijnmond1471115211
Stedendriehoek46114711
Twente44113810
Utrecht1271114511
West-Brabant27105120
West-Kennnemerland122117411
Zuid-Holland-Noord47114711
Zuidoost-Brabant126119711

Het aantal leerlingen in het profiel ‘Media, vormgeving en ICT’ bleef vrijwel gelijk tussen 2008-2014. Regionaal verschilt de ontwikkeling van het aantal leerlingen behoorlijk. Het gaat hier wel om een relatief klein aantal leerlingen per regio. In een aantal delen van Nederland (Flevoland en Oost-Friesland) waren er geen leerlingen in 2008, maar wel in 2014.

De huidige afdeling ‘Grafische techniek’ is omgezet naar het nieuwe profiel ‘Media, vormgeving en ICT’, zie de zogenaamde ‘verwantschapstabel’. 

DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (721 bytes)
Ontwikkeling aantal vmbo-b/k leerlingen in het profiel Dienstverlening en producten 2008-2014
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Centraal en westelijk Groniningen482072955
Eem en Vallei792157975
Flevoland25742130676
Friesland-noord1595262783
Friesland-oost1405126162
Gooi en Vechtstreek231012022
Haaglanden3178313651613
IJssel-Vecht349641094119
Kop van Noord-Holland711125533
Limburg Noord1552142544
Midden-Brabant1102246443
Noord- en midden-Drenthe311017211
Noord-Groningen en Eemsmond0004820
Noord-Kennemerland1323127933
Noordoost-Brabant39843798118
Noordwest-Veluwe671113832
Oosterschelde regio171027022
Oost-Gelderland00028444
Oost-Groningen571112321
Rijnmond66110719762218
Rivierenland391017232
Stedendriehoek3332281244
Twente1575265498
Utrecht331641122109
Walcheren932216322
West-Brabant2886346785
Westfriesland1062248233
West-Kennnemerland611123733
Zeeuwsch-Vlaanderen731117522
Zuid-Holland-Noord1291115411
Zuid-Holland-Oost882256454
Zuid-Holland-Zuid261010031
Zuid-Limburg1734264587
Zuidoost-Brabant501167376
Zuidoost-Drenthe2905257576
Zuidwest-Drenthe121058633
Zuidwest-Friesland542120433

Het aantal leerlingen in het profiel ‘Dienstverlening en producten’ steeg flink tussen 2008-2014 in alle regio’s. Dit profiel bestaat uit intersectorale afdelingen, die in 2008 zijn gestart en sindsdien is de deelname eraan sterk stegen.

De huidige afdelingen ‘Dienstverlening en Commercie’, ‘ICT-route’, ‘Sport, dienstverlening en veiligheid’. ‘Techniek en commercie’ en ‘Techniek en Dienstverlening’ zijn samengenomen in het nieuwe profiel ‘Dienstverlening en producten’, zie de zogenaamde ‘verwantschapstabel’. 

DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)

Afzenders