Aanbod van profielen in het vmbo is nu bijna dekkend

Voor alle vmbo-profielen is het aanbod verspreid en goed dekkend. Een uitzondering vormen de profielen ‘Maritiem en techniek’ en ‘Media, vormgeving en ICT’, die op een beperkt aantal vestigingen worden aangeboden.

Van de overige profielen zijn alleen ‘Horeca, bakkerij en recreatie’ en ’Mobiliteit en transport’ dunner gezaaid. Met uitzondering van drie regio’s (Noord-Groningen-Eemsmond, Walcheren en Zuidwest Friesland) kunnen leerlingen in heel Nederland uit minimaal 7 van de 10 profielen kiezen, en in verreweg het grootste deel (65%) van het land zelfs uit minimaal 9 profielen. De regio’s waar minder keuze is, zijn ook de regio’s waar absoluut gezien zeer weinig leerlingen wonen.

Onder ‘Gerelateerde kaarten’ zijn per profiel alle vestigingen die in 2014 dat profiel aanbieden afgebeeld, met een cirkel met straal van10 kilometer daaromheen. Waar cirkels overlappen hebben leerlingen de keuze uit meerdere scholen voor een bepaalde opleiding – binnen 10 km afstand. Waar ze niet overlappen, is er wel aanbod, maar minder keuze uit scholen. Dit geeft een beeld van de mate waarin het onderwijsaanbod per profiel dekkend is. De vestigingen waarbij minder dan 40 leerlingen in de bovenbouw het betreffende profiel volgen, zijn gemarkeerd met een sterretje. Dit is een indicatie voor een klein profiel en daarmee een verhoogde kans dat het aanbod minder dekkend kan worden. Echter dit betekent niet dat er in de regio’s met veel sterretjes geen aanbod meer blijft. Vestigingen kunnen regionaal naar oplossingen zoeken, zoals gezamenlijk een profiel aanbieden of profielen verdelen. 

Spreiding van profiel Economie en ondernemen, 2014 Alle vestigingen met straal van 10 km
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam2274232012711513
Arnhem/Nijmegen82516136991411
Centraal en westelijk Groniningen3177432965
Eem en Vallei824111057099
Flevoland75710823271
Friesland-noord2446210031
Friesland-oost2946521362
Gooi en Vechtstreek2965525155
Haaglanden17002216848178
IJssel-Vecht568137422115
Kop van Noord-Holland184424320
Limburg Noord41210432374
Midden-Brabant7657648566
Noord- en midden-Drenthe105213410
Noord-Groningen en Eemsmond20104611
Noord-Kennemerland2573219733
Noordoost-Brabant5127636176
Noordwest-Veluwe1903314531
Oosterschelde regio2513311531
Oost-Gelderland41210631874
Oost-Groningen2193310821
Rijnmond2545332516612923
Rivierenland2975516743
Stedendriehoek4296532054
Twente734129646127
Utrecht10821613624118
Walcheren132228311
West-Brabant8061310516125
Westfriesland3274316121
West-Kennnemerland3907448976
Zeeuwsch-Vlaanderen140315721
Zuid-Holland-Noord2594335744
Zuid-Holland-Oost4329727364
Zuid-Holland-Zuid5478551397
Zuid-Limburg60111833175
Zuidoost-Brabant713117553116
Zuidoost-Drenthe149327220
Zuidwest-Drenthe213337411
Zuidwest-Friesland130418631
DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Spreiding van profiel Horeca, bakkerij en recreatie, 2014 Alle vestigingen met straal van 10 km
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam4615440053
Arnhem/Nijmegen141528631
Centraal en westelijk Groniningen79213810
Eem en Vallei165215011
Flevoland175337321
Friesland-noord65306311
Friesland-oost822111222
Gooi en Vechtstreek89119211
Haaglanden2613111631
IJssel-Vecht65203710
Kop van Noord-Holland2043215222
Limburg Noord74216611
Midden-Brabant1282220122
Noord- en midden-Drenthe50114711
Noord-Kennemerland1073214521
Noordoost-Brabant1774327354
Noordwest-Veluwe39103910
Oosterschelde regio68205620
Oost-Gelderland1666018142
Oost-Groningen31104111
Rijnmond3008439786
Rivierenland00010522
Stedendriehoek1674213322
Twente2055327353
Utrecht1722223343
Walcheren35105711
West-Brabant1925318733
Westfriesland1572210311
West-Kennnemerland1524216122
Zeeuwsch-Vlaanderen50117511
Zuid-Holland-Noord1892117121
Zuid-Holland-Oost81213710
Zuid-Holland-Zuid86307120
Zuid-Limburg2964417232
Zuidoost-Brabant2953132922
Zuidoost-Drenthe51117311
Zuidwest-Drenthe36102010
Zuidwest-Friesland25104511
DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Spreiding van profiel Zorg en welzijn, 2014 Alle vestigingen met straal van 10 km
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam1841221914381716
Arnhem/Nijmegen1484191513241613
Centraal en westelijk Groniningen7609767266
Eem en Vallei108610981787
Flevoland941121252396
Friesland-noord5409637674
Friesland-oost64710864997
Gooi en Vechtstreek3375432355
Haaglanden1696171511071611
IJssel-Vecht10181311633115
Kop van Noord-Holland3644427733
Limburg Noord9101199331111
Midden-Brabant4794437644
Noord- en midden-Drenthe2273220022
Noord-Groningen en Eemsmond2405223443
Noord-Kennemerland4413337733
Noordoost-Brabant12271312892139
Noordwest-Veluwe3724442044
Oosterschelde regio4475524942
Oost-Gelderland6629763677
Oost-Groningen5886638455
Rijnmond2469262320632724
Rivierenland5515532744
Stedendriehoek9299861866
Twente1531161613991515
Utrecht1031121088599
Walcheren2373315832
West-Brabant1112141211621412
Westfriesland4163330022
West-Kennnemerland5936544454
Zeeuwsch-Vlaanderen1543315822
Zuid-Holland-Noord5425545854
Zuid-Holland-Oost8359852786
Zuid-Holland-Zuid893101081498
Zuid-Limburg14351212973109
Zuidoost-Brabant1476141312661110
Zuidoost-Drenthe3766425932
Zuidwest-Drenthe331336131
Zuidwest-Friesland2775413132
DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (2 kB)
Spreiding van profiel Groen, 2014 Alle vestigingen met straal van 10 km
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam9825579755
Arnhem/Nijmegen3613236832
Centraal en westelijk Groniningen2403126122
Eem en Vallei5995554855
Flevoland3313344033
Friesland-noord2342222921
Friesland-oost3984334243
Gooi en Vechtstreek1341113411
Haaglanden9895484154
IJssel-Vecht3373333552
Kop van Noord-Holland2141119611
Limburg Noord5634341933
Midden-Brabant6511000
Noord- en midden-Drenthe4352245822
Noord-Groningen en Eemsmond3671115611
Noord-Kennemerland7633350433
Noordoost-Brabant3265234151
Noordwest-Veluwe452010022
Oosterschelde regio1661112411
Oost-Gelderland5046243053
Oost-Groningen23102410
Rijnmond11395553165
Rivierenland2112219522
Stedendriehoek2292119411
Twente4874350143
Utrecht5414364454
West-Brabant8014464144
Westfriesland3152228922
West-Kennnemerland18204711
Zuid-Holland-Noord4273226722
Zuid-Holland-Oost4363338133
Zuid-Holland-Zuid8044461644
Zuid-Limburg2632228222
Zuidoost-Brabant3739231153
Zuidoost-Drenthe2021116911
Zuidwest-Drenthe1111125911
Zuidwest-Friesland1611119311
DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Spreiding van profiel Maritiem en techniek, 2014 Alle vestigingen met straal van 10 km
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Friesland-noord109119911
Rijnmond2561122211
West-Kennnemerland51115711
DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (255 bytes)
Spreiding van profiel Bouwen, wonen en interieur, 2014 Alle vestigingen met straal van 10 km
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam52710519982
Arnhem/Nijmegen35211314051
Centraal en westelijk Groniningen134419531
Eem en Vallei3477418542
Flevoland253746850
Friesland-noord176615620
Friesland-oost1927112260
Gooi en Vechtstreek80214111
Haaglanden2387211541
IJssel-Vecht38210417982
Kop van Noord-Holland128322220
Limburg Noord22010115871
Midden-Brabant2232213022
Noord- en midden-Drenthe56203910
Noord-Groningen en Eemsmond5740000
Noord-Kennemerland178336621
Noordoost-Brabant5508736675
Noordwest-Veluwe106218821
Oosterschelde regio1834211231
Oost-Gelderland2248210141
Oost-Groningen1113110521
Rijnmond40612515953
Rivierenland166333320
Stedendriehoek238539930
Twente43211422782
Utrecht175537521
Walcheren1010000
West-Brabant39313525383
Westfriesland1583213822
West-Kennnemerland2135314942
Zeeuwsch-Vlaanderen69303830
Zuid-Holland-Noord2455317652
Zuid-Holland-Oost2816310421
Zuid-Holland-Zuid4077529564
Zuid-Limburg3499312941
Zuidoost-Brabant54311818271
Zuidoost-Drenthe88317321
Zuidwest-Drenthe97302620
Zuidwest-Friesland6521000
DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Spreiding van profiel Produceren, Installeren en Energie (excl. Techniek Breed), 2014 Alle vestigingen met straal van 10 km
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam7901410547108
Arnhem/Nijmegen56812735575
Centraal en westelijk Groniningen2816315422
Eem en Vallei4077629544
Flevoland3668420752
Friesland-noord1725311832
Friesland-oost1946314352
Gooi en Vechtstreek102506020
Haaglanden3507422152
IJssel-Vecht46210524071
Kop van Noord-Holland215336711
Limburg Noord3689226454
Midden-Brabant1362212022
Noord- en midden-Drenthe123223810
Noord-Groningen en Eemsmond9241000
Noord-Kennemerland2023310111
Noordoost-Brabant4848544073
Noordwest-Veluwe72207020
Oosterschelde regio2694225132
Oost-Gelderland2976424143
Oost-Groningen139315711
Rijnmond652137527136
Rivierenland13322000
Stedendriehoek3186413931
Twente67912737983
Utrecht4169633963
Walcheren5431000
West-Brabant46812430974
Westfriesland1203113221
West-Kennnemerland2635317242
Zeeuwsch-Vlaanderen1793218232
Zuid-Holland-Noord2454223832
Zuid-Holland-Oost2415320622
Zuid-Holland-Zuid5698633244
Zuid-Limburg4409623963
Zuidoost-Brabant70011921343
Zuidoost-Drenthe2063313122
Zuidwest-Drenthe128324211
Zuidwest-Friesland117313810
DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Spreiding van profiel Mobiliteit en transport, 2014 Alle vestigingen met straal van 10 km
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam1917213442
Arnhem/Nijmegen2255213942
Centraal en westelijk Groniningen12109121
Eem en Vallei1994317142
Flevoland10941000
Friesland-noord52203110
Friesland-oost104319541
Gooi en Vechtstreek45112810
Haaglanden138505730
IJssel-Vecht2285210441
Kop van Noord-Holland75306421
Limburg Noord126524911
Midden-Brabant94219721
Noord-Groningen en Eemsmond5230000
Noord-Kennemerland78211910
Noordoost-Brabant1615314543
Noordwest-Veluwe75217621
Oosterschelde regio39101810
Oost-Gelderland87509031
Oost-Groningen108325411
Rijnmond3679533893
Rivierenland1312112722
Stedendriehoek1423311831
Twente1695211231
Utrecht2997217752
Walcheren710000
West-Brabant2138020262
Westfriesland35204511
West-Kennnemerland112506321
Zeeuwsch-Vlaanderen41207121
Zuid-Holland-Noord115228321
Zuid-Holland-Oost6121000
Zuid-Holland-Zuid146329422
Zuid-Limburg182518930
Zuidoost-Brabant233736030
Zuidoost-Drenthe42114711
Zuidwest-Drenthe75218021
Zuidwest-Friesland1010000
DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)
Spreiding van profiel Media, vormgeving en ICT, 2014 Alle vestigingen met straal van 10 km
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Agglomeratie Amsterdam1051110011
Arnhem/Nijmegen93228321
Centraal en westelijk Groniningen57114711
Flevoland0003310
Friesland-oost0002510
Gooi en Vechtstreek69118121
Haaglanden97116211
IJssel-Vecht38103910
Limburg Noord43112110
Noord-Kennemerland29105311
Rijnmond1471115211
Stedendriehoek46114711
Twente44113810
Utrecht1271114511
West-Brabant27105120
West-Kennnemerland122117411
Zuid-Holland-Noord47114711
Zuidoost-Brabant126119711
DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (721 bytes)
Spreiding van profiel Dienstverlening en producten, 2014 Alle vestigingen met straal van 10 km
20082014
RMC regioaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingenaantal leerlingenaantal vestigingenwaarvan meer dan 40 leerlingen
Centraal en westelijk Groniningen482072955
Eem en Vallei792157975
Flevoland25742130676
Friesland-noord1595262783
Friesland-oost1405126162
Gooi en Vechtstreek231012022
Haaglanden3178313651613
IJssel-Vecht349641094119
Kop van Noord-Holland711125533
Limburg Noord1552142544
Midden-Brabant1102246443
Noord- en midden-Drenthe311017211
Noord-Groningen en Eemsmond0004820
Noord-Kennemerland1323127933
Noordoost-Brabant39843798118
Noordwest-Veluwe671113832
Oosterschelde regio171027022
Oost-Gelderland00028444
Oost-Groningen571112321
Rijnmond66110719762218
Rivierenland391017232
Stedendriehoek3332281244
Twente1575265498
Utrecht331641122109
Walcheren932216322
West-Brabant2886346785
Westfriesland1062248233
West-Kennnemerland611123733
Zeeuwsch-Vlaanderen731117522
Zuid-Holland-Noord1291115411
Zuid-Holland-Oost882256454
Zuid-Holland-Zuid261010031
Zuid-Limburg1734264587
Zuidoost-Brabant501167376
Zuidoost-Drenthe2905257576
Zuidwest-Drenthe121058633
Zuidwest-Friesland542120433
DUO: 1 cijfer VO Brontabel als csv (1 kB)

Afzenders