Voortijdig schoolverlaten in de RMC-regio

Nederland bestaat uit 39 RMC-regio's (Regionale Meld- en Coördinatiefunctie), iedere RMC-regio bestaat uit verschillende gemeenten. Elke RMC-regio heeft een contactgemeente die de aanpak en registratie van voortijdig schoolverlaters coördineert en die zorg draagt voor mogelijkheden van doorverwijzing en herplaatsing in het onderwijs. Met behulp van het persoonsgebonden nummer wordt bepaald waar een jongere woonachtig is, zo is het mogelijk per RMC-regio en per gemeente aan te geven hoeveel jongeren zonder startkwalificatie van school zijn gegaan.

Vsv percentage naar RMC-Regio 2015-2016
rmc_naamvsv_p.2015
Oost-Groningen1,82
Noord-Groningen-Eemsmond1,54
Centraal en Westelijk Groningen1,73
Friesland Noord1,58
Zuid-West Friesland,9
Friesland-Oost1,4
Noord- en Midden Drenthe1,14
Zuid-Oost Drenthe1,65
Zuid-West Drenthe1,49
IJssel-Vecht1,3
Stedendriehoek1,52
Twente1,29
Achterhoek1,16
Arnhem/Nijmegen1,68
Rivierenland1,4
Eem en Vallei1,48
Noordwest-Veluwe1,35
Flevoland2,32
Utrecht1,63
Gooi en Vechtstreek1,28
Agglomeratie Amsterdam2,23
West-Friesland1,6
Kop van Noord-Holland1,46
Noord-Kennemerland1,42
West-Kennemerland1,92
Zuid-Holland-Noord1,6
Zuid-Holland-Oost1,51
Haaglanden/Westlanden2,3
Rijnmond2,4
Zuid-Holland-Zuid1,57
Oosterschelde Regio1,44
Walcheren2,06
Zeeuwsch-Vlaanderen2,2
West-Brabant1,69
Midden-Brabant1,88
Noord-Oost-Brabant1,37
Zuidoost-Brabant1,58
Gewest Limburg-Noord1,46
Gewest Zuid-Limburg2,15

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)
Vsv percentage naar RMC-regio 2014-2015
rmc_naamvsv_p.2014
Oost-Groningen1,74
Noord-Groningen-Eemsmond1,14
Centraal en Westelijk Groningen1,58
Friesland Noord1,4
Zuid-West Friesland,93
Friesland-Oost1,3
Noord- en Midden Drenthe1,17
Zuid-Oost Drenthe1,43
Zuid-West Drenthe1,59
IJssel-Vecht1,31
Stedendriehoek1,59
Twente1,35
Achterhoek1,22
Arnhem/Nijmegen1,74
Rivierenland1,47
Eem en Vallei1,51
Noordwest-Veluwe1,2
Flevoland2,13
Utrecht1,61
Gooi en Vechtstreek1,42
Agglomeratie Amsterdam2,26
West-Friesland1,5
Kop van Noord-Holland1,36
Noord-Kennemerland1,57
West-Kennemerland1,93
Zuid-Holland-Noord1,88
Zuid-Holland-Oost1,63
Haaglanden/Westlanden2,29
Rijnmond2,46
Zuid-Holland-Zuid1,69
Oosterschelde Regio1,39
Walcheren1,75
Zeeuwsch-Vlaanderen1,76
West-Brabant1,78
Midden-Brabant1,99
Noord-Oost-Brabant1,51
Zuidoost-Brabant1,73
Gewest Limburg-Noord1,53
Gewest Zuid-Limburg2,06

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)
Vsv-percentage naar RMC-regio 2013-2014
rmc_naamvsv_p.2013
Oost-Groningen1,89
Noord-Groningen-Eemsmond1,96
Centraal en Westelijk Groningen2,03
Friesland Noord1,85
Zuid-West Friesland1,3
Friesland-Oost1,61
Noord- en Midden Drenthe1,25
Zuid-Oost Drenthe1,6
Zuid-West Drenthe1,45
IJssel-Vecht1,43
Stedendriehoek1,68
Twente1,52
Achterhoek1,6
Arnhem/Nijmegen2,03
Rivierenland1,67
Eem en Vallei1,66
Noordwest-Veluwe1,54
Flevoland2,37
Utrecht2,02
Gooi en Vechtstreek1,58
Agglomeratie Amsterdam2,72
West-Friesland1,73
Kop van Noord-Holland1,87
Noord-Kennemerland1,82
West-Kennemerland1,92
Zuid-Holland-Noord1,9
Zuid-Holland-Oost1,74
Haaglanden/Westlanden2,61
Rijnmond2,84
Zuid-Holland-Zuid1,76
Oosterschelde Regio1,55
Walcheren1,97
Zeeuwsch-Vlaanderen2,03
West-Brabant1,96
Midden-Brabant2,14
Noord-Oost-Brabant1,48
Zuidoost-Brabant1,69
Gewest Limburg-Noord1,63
Gewest Zuid-Limburg2,03

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)
Vsv percentage per RMC-regio
rmc_naamvsv%
Oost-Groningen1,82
Noord-Groningen-Eemsmond1,54
Centraal en Westelijk Groningen1,73
Friesland Noord1,58
Zuid-West Friesland0,9
Friesland-Oost1,4
Noord- en Midden Drenthe1,14
Zuid-Oost Drenthe1,65
Zuid-West Drenthe1,49
IJssel-Vecht1,3
Stedendriehoek1,52
Twente1,29
Achterhoek1,16
Arnhem/Nijmegen1,68
Rivierenland1,4
Eem en Vallei1,48
Noordwest-Veluwe1,35
Flevoland2,32
Utrecht1,63
Gooi en Vechtstreek1,28
Agglomeratie Amsterdam2,23
West-Friesland1,6
Kop van Noord-Holland1,46
Noord-Kennemerland1,42
West-Kennemerland1,92
Zuid-Holland-Noord1,6
Zuid-Holland-Oost1,51
Haaglanden/Westlanden2,3
Rijnmond2,4
Zuid-Holland-Zuid1,57
Oosterschelde Regio1,44
Walcheren2,06
Zeeuwsch-Vlaanderen2,2
West-Brabant1,69
Midden-Brabant1,88
Noord-Oost-Brabant1,37
Zuidoost-Brabant1,58
Gewest Limburg-Noord1,46
Gewest Zuid-Limburg2,15

In deze figuur staan de vsv-percentages voor de RMC-regios's voor het meest recente jaar.

DUO Brontabel als csv (906 bytes)
Deelnemer en vsv aantallen per RMC-regio (voor de 3 meest recente jaren)
2013-20142014-20152015-2016
RMCRMC naamdlnvsvvsv%dlnvsvvsv%dlnvsvvsv%
1Oost-Groningen120472281,89120062091,74121382211,82
2Noord-Groningen-Eemsmond84281651,968387961,1484241301,54
3Centraal en Westelijk Groningen231074702,03232943681,58236194081,73
4Friesland Noord210713891,85210942961,4212513351,58
5Zuid-West Friesland136231771,3137121270,93139091250,9
6Friesland-Oost217343491,61221762881,3222113101,4
7Noord- en Midden Drenthe165162061,25167671971,17167931921,14
8Zuid-Oost Drenthe145512331,6146282091,43146322421,65
9Zuid-West Drenthe112081621,45113521801,59115031711,49
10IJssel-Vecht377385391,43383455031,31390565061,3
11Stedendriehoek352745921,68356755671,59361315491,52
12Twente529538071,52533197191,35540296971,29
13Achterhoek270014311,6270413311,22271983151,16
14Arnhem/Nijmegen5500311142,03553859621,74561819461,68
15Rivierenland215933601,67218133211,47221053101,4
16Eem en Vallei529308811,66539148141,51547098101,48
17Noordwest-Veluwe173382671,54174022081,2173642351,35
18Flevoland348488252,37352557512,13355808242,32
19Utrecht6419412982,026519610471,616684210871,63
20Gooi en Vechtstreek196393111,58200742861,42203022601,28
21Agglomeratie Amsterdam9815226742,729943122512,2610075322482,23
22West-Friesland179633111,73180962711,5181652901,6
23Kop van Noord-Holland140272621,87140621911,36140552051,46
24Noord-Kennemerland224064071,82226203561,57227213231,42
25West-Kennemerland294035651,92298225771,93300455771,92
26Zuid-Holland-Noord311805921,9312135861,88312554991,6
27Zuid-Holland-Oost307215341,74310315071,63309764691,51
28Haaglanden/Westlanden7337719132,617408516962,297448617162,3
29Rijnmond9550927082,849634423732,469667423202,4
30Zuid-Holland-Zuid410017231,76414126991,69414916511,57
31Oosterschelde Regio140882181,55139271931,39139272011,44
32Walcheren89881771,9790061581,7589461842,06
33Zeeuwsch-Vlaanderen74411512,0373861301,7673151612,2
34West-Brabant5381410531,96539909601,78541659161,69
35Midden-Brabant303496502,14304706061,99307215791,88
36Noord-Oost-Brabant541418031,48539708151,51538627381,37
37Zuidoost-Brabant576139761,69576399961,73577599151,58
38Gewest Limburg-Noord395366431,63392475991,53388765671,46
39Gewest Zuid-Limburg390847922,03388377992,06380328162,15

In deze tabel staan de deelnemer, en vsv-aantallen per RMC-regio, voor de afgelopen 3 jaar.

DUO Brontabel als csv (3 kB)

Zie ook