Voortijdig schoolverlaten in de RMC-regio

Nederland bestaat uit 39 RMC-regio's (Regionale Meld- en Coördinatiefunctie), iedere RMC-regio bestaat uit verschillende gemeenten. Elke RMC-regio heeft een contactgemeente die de aanpak en registratie van voortijdig schoolverlaters coördineert en die zorg draagt voor mogelijkheden van doorverwijzing en herplaatsing in het onderwijs. Met behulp van het persoonsgebonden nummer wordt bepaald waar een jongere woonachtig is, zo is het mogelijk per RMC-regio en per gemeente aan te geven hoeveel jongeren zonder startkwalificatie van school zijn gegaan.

Vsv percentage naar RMC-Regio 2017-2018
rmc_naamvsv%
Oost-Groningen2,07%
Noord-Groningen-Eemsmond1,67%
Centraal en Westelijk Groningen1,94%
Friesland Noord1,76%
Zuid-West Friesland1,34%
Friesland-Oost1,47%
Noord- en Midden Drenthe1,19%
Zuid-Oost Drenthe2,16%
Zuid-West Drenthe1,62%
IJssel-Vecht1,65%
Stedendriehoek1,91%
Twente1,59%
Achterhoek1,50%
Arnhem-Nijmegen2,12%
Rivierenland1,35%
Eem en Vallei1,64%
Noordwest-Veluwe1,48%
Flevoland2,50%
Utrecht1,73%
Gooi en Vechtstreek1,57%
Agglomeratie Amsterdam2,34%
West-Friesland1,75%
Kop van Noord-Holland2,35%
Noord-Kennemerland1,38%
West-Kennemerland1,87%
Zuid-Holland-Noord1,88%
Zuid-Holland-Oost1,72%
Haaglanden-Westlanden2,34%
Rijnmond2,50%
Zuid-Holland-Zuid1,80%
Oosterschelde Regio1,49%
Walcheren2,17%
Zeeuwsch-Vlaanderen2,17%
West-Brabant1,75%
Midden-Brabant2,17%
Noord-Oost-Brabant1,65%
Zuidoost-Brabant1,92%
Gewest Limburg-Noord1,82%
Gewest Zuid-Limburg2,26%

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)
Vsv percentage naar RMC-regio 2016-2017
rmc_naamvsv%
Oost-Groningen2,02%
Noord-Groningen-Eemsmond1,62%
Centraal en Westelijk Groningen1,93%
Friesland Noord1,50%
Zuid-West Friesland1,04%
Friesland-Oost1,47%
Noord- en Midden Drenthe1,34%
Zuid-Oost Drenthe1,91%
Zuid-West Drenthe1,64%
IJssel-Vecht1,44%
Stedendriehoek1,66%
Twente1,49%
Achterhoek1,34%
Arnhem-Nijmegen1,81%
Rivierenland1,44%
Eem en Vallei1,55%
Noordwest-Veluwe1,32%
Flevoland2,36%
Utrecht1,72%
Gooi en Vechtstreek1,48%
Agglomeratie Amsterdam2,41%
West-Friesland1,70%
Kop van Noord-Holland1,54%
Noord-Kennemerland1,42%
West-Kennemerland1,96%
Zuid-Holland-Noord1,83%
Zuid-Holland-Oost1,50%
Haaglanden-Westlanden2,35%
Rijnmond2,39%
Zuid-Holland-Zuid1,83%
Oosterschelde Regio1,55%
Walcheren2,03%
Zeeuwsch-Vlaanderen1,66%
West-Brabant1,76%
Midden-Brabant2,14%
Noord-Oost-Brabant1,43%
Zuidoost-Brabant1,82%
Gewest Limburg-Noord1,55%
Gewest Zuid-Limburg2,28%

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)
Vsv-percentage naar RMC-regio 2015-2016
rmc_naamvsv%
Oost-Groningen1,51%
Noord-Groningen-Eemsmond1,28%
Centraal en Westelijk Groningen1,47%
Friesland Noord1,31%
Zuid-West Friesland0,81%
Friesland-Oost1,22%
Noord- en Midden Drenthe1,00%
Zuid-Oost Drenthe1,47%
Zuid-West Drenthe1,30%
IJssel-Vecht1,15%
Stedendriehoek1,32%
Twente1,10%
Achterhoek0,97%
Arnhem-Nijmegen1,48%
Rivierenland1,26%
Eem en Vallei1,33%
Noordwest-Veluwe1,23%
Flevoland2,01%
Utrecht1,45%
Gooi en Vechtstreek1,13%
Agglomeratie Amsterdam1,95%
West-Friesland1,40%
Kop van Noord-Holland1,26%
Noord-Kennemerland1,31%
West-Kennemerland1,68%
Zuid-Holland-Noord1,42%
Zuid-Holland-Oost1,38%
Haaglanden-Westlanden1,97%
Rijnmond2,05%
Zuid-Holland-Zuid1,40%
Oosterschelde Regio1,25%
Walcheren1,98%
Zeeuwsch-Vlaanderen1,91%
West-Brabant1,48%
Midden-Brabant1,69%
Noord-Oost-Brabant1,26%
Zuidoost-Brabant1,42%
Gewest Limburg-Noord1,28%
Gewest Zuid-Limburg1,89%

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)
Vsv percentage per RMC-regio
rmc_naamvsv %
Oost-Groningen2,07%
Noord-Groningen-Eemsmond1,67%
Centraal en Westelijk Groningen1,94%
Friesland Noord1,76%
Zuid-West Friesland1,34%
Friesland-Oost1,47%
Noord- en Midden Drenthe1,19%
Zuid-Oost Drenthe2,16%
Zuid-West Drenthe1,62%
IJssel-Vecht1,65%
Stedendriehoek1,91%
Twente1,59%
Achterhoek1,50%
Arnhem-Nijmegen2,12%
Rivierenland1,35%
Eem en Vallei1,64%
Noordwest-Veluwe1,48%
Flevoland2,50%
Utrecht1,73%
Gooi en Vechtstreek1,57%
Agglomeratie Amsterdam2,34%
West-Friesland1,75%
Kop van Noord-Holland2,35%
Noord-Kennemerland1,38%
West-Kennemerland1,87%
Zuid-Holland-Noord1,88%
Zuid-Holland-Oost1,72%
Haaglanden-Westlanden2,34%
Rijnmond2,50%
Zuid-Holland-Zuid1,80%
Oosterschelde Regio1,49%
Walcheren2,17%
Zeeuwsch-Vlaanderen2,17%
West-Brabant1,75%
Midden-Brabant2,17%
Noord-Oost-Brabant1,65%
Zuidoost-Brabant1,92%
Gewest Limburg-Noord1,82%
Gewest Zuid-Limburg2,26%

In deze figuur staan de vsv-percentages voor de RMC-regios's voor het meest recente jaar.

DUO Brontabel als csv (955 bytes)
Deelnemer en vsv aantallen per RMC-regio (voor de 3 meest recente jaren)
2015-20162016-20172017-2018
RMCRMC naamdlnvsvvsv%dlnvsvvsv%dlnvsvvsv%
1Oost-Groningen141472141,51%109672212,02%107822232,07%
2Noord-Groningen-Eemsmond95821231,28%83861361,62%82481381,67%
3Centraal en Westelijk Groningen271083991,47%247804791,93%244514741,94%
4Friesland Noord242493171,31%218023281,50%217423831,76%
5Zuid-West Friesland151351230,81%133761391,04%131801761,34%
6Friesland-Oost ('de Friese Wouden')248003021,22%220523241,47%220133241,47%
7Noord- en Midden Drenthe186531861,00%169282261,34%167781991,19%
8Zuid-Oost Drenthe164172411,47%145932781,91%142763092,16%
9Zuid-West Drenthe126861651,30%116591911,64%116501891,62%
10IJssel-Vecht433955001,15%394495691,44%395036501,65%
11Stedendriehoek404355351,32%364376041,66%364026961,91%
12Twente605386631,10%545828111,49%546398691,59%
13Achterhoek302062920,97%273653681,34%269874061,50%
14Arnhem en Nijmegen624779231,48%5634810211,81%5616811892,12%
15Rivierenland238783011,26%220963191,44%217742951,35%
16Eem en Vallei596127901,33%552028571,55%549569011,64%
17Noordwest-Veluwe188432311,23%175312321,32%173852571,48%
18Flevoland404988122,01%356598422,36%356228922,50%
19Utrecht7299510561,45%6810211691,72%7163912381,73%
20Gooi en Vechtstreek223812521,13%206283051,48%205833241,57%
21Agglomeratie Amsterdam11307622001,95%10148324432,41%10264824002,34%
22West-Friesland198312771,40%181853101,70%179003141,75%
23Kop van Noord-Holland158352001,26%139952161,54%137353232,35%
24Noord-Kennemerland248783261,31%229583261,42%240423321,38%
25West-Kennemerland329125531,68%298955861,96%279345231,87%
26Zuid-Holland-Noord344444881,42%316245791,83%314675931,88%
27Zuid-Holland-Oost338074671,38%309334631,50%307175271,72%
28Haaglanden en Westland8476016671,97%7496017652,35%7556017672,34%
29Rijnmond11193622972,05%9661723132,39%9611923992,50%
30Zuid-Holland-Zuid455856381,40%413127551,83%378866831,80%
31Oosterschelde Regio150871881,25%138512141,55%136372031,49%
32Walcheren99781981,98%88341792,03%86931892,17%
33Zeeuwsch-Vlaanderen81501561,91%71141181,66%69641512,17%
34West-Brabant591038751,48%541559541,76%538189441,75%
35Midden-Brabant339135721,69%306906582,14%305046622,17%
36Noord-Oost-Brabant589847421,26%539007731,43%532488761,65%
37Zuidoost-Brabant634459041,42%5813110581,82%5765811051,92%
38Gewest Limburg-Noord426435451,28%385185971,55%376566861,82%
39Gewest Zuid-Limburg436728241,89%374468522,28%363008212,26%

In deze tabel staan de deelnemer, en vsv-aantallen per RMC-regio, voor de afgelopen 3 jaar.

DUO Brontabel als csv (3 kB)

Zie ook

Afzenders