Voortijdig schoolverlaten in de RMC-regio

Nederland bestaat uit 39 RMC-regio's (Regionale Meld- en Coördinatiefunctie), iedere RMC-regio bestaat uit verschillende gemeenten. Elke RMC-regio heeft een contactgemeente die de aanpak en registratie van voortijdig schoolverlaters coördineert en die zorg draagt voor mogelijkheden van doorverwijzing en herplaatsing in het onderwijs. Met behulp van het persoonsgebonden nummer wordt bepaald waar een jongere woonachtig is, zo is het mogelijk per RMC-regio en per gemeente aan te geven hoeveel jongeren zonder startkwalificatie van school zijn gegaan.

Vsv percentage naar RMC-Regio 2018-2019

Vsv percentage naar RMC-Regio 2018-2019
rmc_naamvsv%
Oost-Groningen2,31%
Noord-Groningen-Eemsmond1,83%
Centraal en Westelijk Groningen2,13%
Friesland Noord2,12%
Zuid-West Friesland1,50%
Friesland-Oost (de Friese Wouden)1,80%
Noord- en Midden Drenthe1,45%
Zuid-Oost Drenthe2,16%
Zuid-West Drenthe1,94%
IJssel-Vecht1,76%
Stedendriehoek2,13%
Twente1,64%
Achterhoek1,51%
Arnhem, Nijmegen2,01%
Rivierenland1,64%
Eem en Vallei1,73%
Noordwest-Veluwe1,55%
Flevoland2,41%
Utrecht1,83%
Gooi en Vechtstreek1,71%
Agglomeratie Amsterdam2,45%
West-Friesland1,96%
Kop van Noord-Holland2,27%
Alkmaar1,81%
Zuid-Kennemerland en IJmond2,12%
Zuid-Holland-Noord1,97%
Zuid-Holland-Oost1,78%
Haaglanden, Westland2,36%
Rijnmond2,56%
Zuid-Holland-Zuid1,94%
Oosterschelde Regio1,51%
Walcheren2,05%
Zeeuwsch-Vlaanderen2,30%
West-Brabant2,04%
Midden-Brabant2,28%
Noord-Oost-Brabant1,69%
Zuidoost-Brabant1,75%
Gewest Limburg-Noord1,72%
Gewest Zuid-Limburg2,25%

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)
Vsv percentage naar RMC-regio 2017-2018
rmc_naamvsv%
Oost-Groningen2,18%
Noord-Groningen-Eemsmond1,72%
Centraal en Westelijk Groningen2,08%
Friesland Noord1,79%
Zuid-West Friesland1,33%
Friesland-Oost ('de Friese Wouden')1,52%
Noord- en Midden Drenthe1,24%
Zuid-Oost Drenthe2,26%
Zuid-West Drenthe1,64%
IJssel-Vecht1,68%
Stedendriehoek1,95%
Twente1,72%
Achterhoek1,56%
Arnhem, Nijmegen2,17%
Rivierenland1,46%
Eem en Vallei1,67%
Noordwest-Veluwe1,52%
Flevoland2,70%
Utrecht1,79%
Gooi en Vechtstreek1,68%
Agglomeratie Amsterdam2,50%
West-Friesland1,83%
Kop van Noord-Holland2,41%
Alkmaar1,53%
West-Kennemerland2,03%
Zuid-Holland-Noord1,95%
Zuid-Holland-Oost1,71%
Haaglanden, Westland2,46%
Rijnmond2,68%
Zuid-Holland-Zuid2,05%
Oosterschelde Regio1,52%
Walcheren2,15%
Zeeuwsch-Vlaanderen2,08%
West-Brabant1,82%
Midden-Brabant2,26%
Noord-Oost-Brabant1,70%
Zuidoost-Brabant2,13%
Gewest Limburg-Noord1,88%
Gewest Zuid-Limburg2,23%

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)
Vsv-percentage naar RMC-regio 2016-2017
rmc_naamvsv%
Oost-Groningen2,02%
Noord-Groningen-Eemsmond1,62%
Centraal en Westelijk Groningen1,93%
Friesland Noord1,50%
Zuid-West Friesland1,04%
Friesland-Oost ('de Friese Wouden')1,47%
Noord- en Midden Drenthe1,34%
Zuid-Oost Drenthe1,91%
Zuid-West Drenthe1,64%
IJssel-Vecht1,44%
Stedendriehoek1,66%
Twente1,49%
Achterhoek1,34%
Arnhem, Nijmegen1,81%
Rivierenland1,44%
Eem en Vallei1,55%
Noordwest-Veluwe1,32%
Flevoland2,36%
Utrecht1,72%
Gooi en Vechtstreek1,48%
Agglomeratie Amsterdam2,41%
West-Friesland1,70%
Kop van Noord-Holland1,54%
Noord-Kennemerland1,42%
West-Kennemerland1,96%
Zuid-Holland-Noord1,83%
Zuid-Holland-Oost1,50%
Haaglanden, Westland2,35%
Rijnmond2,39%
Zuid-Holland-Zuid1,83%
Oosterschelde Regio1,55%
Walcheren2,03%
Zeeuwsch-Vlaanderen1,66%
West-Brabant1,76%
Midden-Brabant2,14%
Noord-Oost-Brabant1,43%
Zuidoost-Brabant1,82%
Gewest Limburg-Noord1,55%
Gewest Zuid-Limburg2,28%

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)

Vsv percentage per RMC-regio

Vsv percentage per RMC-regio
rmc_naamvsv %
Oost-Groningen2,31%
Noord-Groningen-Eemsmond1,83%
Centraal en Westelijk Groningen2,13%
Friesland Noord2,12%
Zuid-West Friesland1,50%
Friesland-Oost ('de Friese Wouden')1,80%
Noord- en Midden Drenthe1,45%
Zuid-Oost Drenthe2,16%
Zuid-West Drenthe1,94%
IJssel-Vecht1,76%
Stedendriehoek2,13%
Twente1,64%
Achterhoek1,51%
Arnhem, Nijmegen2,01%
Rivierenland1,64%
Eem en Vallei1,73%
Noordwest-Veluwe1,55%
Flevoland2,41%
Utrecht1,83%
Gooi en Vechtstreek1,71%
Agglomeratie Amsterdam2,45%
West-Friesland1,96%
Kop van Noord-Holland2,27%
Alkmaar1,81%
Zuid-Kennemerland en IJmond2,12%
Zuid-Holland-Noord1,97%
Zuid-Holland-Oost1,78%
Haaglanden, Westland2,36%
Rijnmond2,56%
Zuid-Holland-Zuid1,94%
Oosterschelde Regio1,51%
Walcheren2,05%
Zeeuwsch-Vlaanderen2,30%
West-Brabant2,04%
Midden-Brabant2,28%
Noord-Oost-Brabant1,69%
Zuidoost-Brabant1,75%
Gewest Limburg-Noord1,72%
Gewest Zuid-Limburg2,25%

In deze figuur staan de vsv-percentages voor de RMC-regios's voor het meest recente jaar.

DUO Brontabel als csv (975 bytes)

Deelnemer en vsv aantallen per RMC-regio (voor de 3 meest recente jaren)

Deelnemer en vsv aantallen per RMC-regio (voor de 3 meest recente jaren)
2016-20172017-20182018-2019
RMCRMC naamdlnvsvvsv%dlnvsvvsv%dlnvsvvsv%
1Oost-Groningen109672212,02%107812352,18%106022452,31%
2Noord-Groningen-Eemsmond83861361,62%82501421,72%80531471,83%
3Centraal en Westelijk Groningen247804791,93%244635082,08%242015162,13%
4Friesland Noord218023281,50%217463901,79%213814542,12%
5Zuid-West Friesland133761391,04%131821751,33%129891951,50%
6Friesland-Oost ('de Friese Wouden')220523241,47%220243341,52%216623891,80%
7Noord- en Midden Drenthe169282261,34%167752081,24%166712411,45%
8Zuid-Oost Drenthe145932781,91%142663222,26%139383012,16%
9Zuid-West Drenthe116591911,64%116551911,64%115752251,94%
10IJssel-Vecht394495691,44%395256641,68%393566931,76%
11Stedendriehoek364376041,66%364137091,95%361457712,13%
12Twente545828111,49%546599421,72%540798851,64%
13Achterhoek273653681,34%269874211,56%265584011,51%
14Arnhem, Nijmegen5634810211,81%5618812192,17%5535211142,01%
15Rivierenland220963191,44%217743181,46%213513511,64%
16Eem en Vallei552028571,55%549659171,67%548279481,73%
17Noordwest-Veluwe175312321,32%173962651,52%173342691,55%
18Flevoland356598422,36%356489622,70%355268552,41%
19Utrecht6810211691,72%7166912851,79%7221013251,83%
20Gooi en Vechtstreek206283051,48%205903461,68%204833511,71%
21Agglomeratie Amsterdam10148324432,41%10267225662,50%10265225142,45%
22West-Friesland181853101,70%179023281,83%177433481,96%
23Kop van Noord-Holland139952161,54%137373312,41%133013022,27%
24Noord-Kennemerland229583261,42%240423671,53%239184331,81%
25West-Kennemerland298955861,96%279415672,03%276035842,12%
26Zuid-Holland-Noord316245791,83%314776131,95%311636151,97%
27Zuid-Holland-Oost309334631,50%307135251,71%303445401,78%
28Haaglanden, Westland7496017652,35%7563218582,46%7634317992,36%
29Rijnmond9661723132,39%9625425812,68%9546824402,56%
30Zuid-Holland-Zuid413127551,83%379067762,05%373137241,94%
31Oosterschelde Regio138512141,55%136402081,52%134072021,51%
32Walcheren88341792,03%86971872,15%85001742,05%
33Zeeuwsch-Vlaanderen71141181,66%69721452,08%67831562,30%
34West-Brabant541559541,76%538309811,82%5326010862,04%
35Midden-Brabant306906582,14%305116902,26%302876902,28%
36Noord-Oost-Brabant539007731,43%532629051,70%524708861,69%
37Zuidoost-Brabant5813110581,82%5766712302,13%569569971,75%
38Gewest Limburg-Noord385185971,55%376687101,88%368306331,72%
39Gewest Zuid-Limburg374468522,28%363088112,23%351947912,25%

In deze tabel staan de deelnemer, en vsv-aantallen per RMC-regio, voor de afgelopen 3 jaar.

DUO Brontabel als csv (3 kB)

Afzenders