Voortijdig schoolverlaten in de RMC-regio

Dit jaar is de rmc Nijmegen/Arnhem gesplitst in twee regio's, namelijk Arnhem en Rijk van Nijmegen. Nu telt Nederland 40 RMC-regio's (Regionale Meld- en Coördinatiefunctie) in plaats van 39.

Iedere RMC-regio bestaat uit verschillende gemeenten. Elke RMC-regio heeft een contactgemeente die de aanpak en registratie van voortijdig schoolverlaters coördineert en die zorg draagt voor mogelijkheden van doorverwijzing en herplaatsing in het onderwijs. Met behulp van het persoonsgebonden nummer wordt bepaald waar een jongere woonachtig is, zo is het mogelijk per RMC-regio en per gemeente aan te geven hoeveel jongeren zonder startkwalificatie van school zijn gegaan.

Vsv percentage naar RMC-Regio 2019-2020

Vsv percentage naar RMC-Regio 2019-2020
rmc_naamvsv%
Oost-Groningen1,65%
Noord-Groningen-Eemsmond1,74%
Centraal en Westelijk Groningen1,83%
Friesland Noord1,64%
Zuid-West Friesland1,13%
Friesland-Oost (de Friese Wouden)1,64%
Noord- en Midden Drenthe1,41%
Zuid-Oost Drenthe1,90%
Zuid-West Drenthe1,68%
IJssel-Vecht1,44%
Stedendriehoek1,86%
Twente1,51%
Achterhoek1,19%
Rivierenland1,40%
Eem en Vallei1,56%
Noordwest-Veluwe1,43%
Flevoland1,87%
Utrecht1,47%
Gooi en Vechtstreek1,28%
Agglomeratie Amsterdam1,87%
West-Friesland1,86%
Kop van Noord-Holland2,05%
Alkmaar1,85%
Zuid-Kennemerland en IJmond1,82%
Zuid-Holland-Noord1,54%
Zuid-Holland-Oost1,40%
Haaglanden, Westland1,97%
Rijnmond2,13%
Zuid-Holland-Zuid1,68%
Oosterschelde Regio1,47%
Walcheren1,88%
Zeeuwsch-Vlaanderen1,83%
West-Brabant1,74%
Midden-Brabant1,86%
Noord-Oost-Brabant1,59%
Zuidoost-Brabant1,66%
Gewest Limburg-Noord1,56%
Gewest Zuid-Limburg2,57%
Rijk van Nijmegen1,64%
Arnhem1,79%

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)
Vsv percentage naar RMC-regio 2018-2019
rmc_naamvsv%
Oost-Groningen2,26%
Noord-Groningen-Eemsmond1,81%
Centraal en Westelijk Groningen2,17%
Friesland Noord2,02%
Zuid-West Friesland1,42%
Friesland-Oost (de Friese Wouden)1,70%
Noord- en Midden Drenthe1,45%
Zuid-Oost Drenthe2,07%
Zuid-West Drenthe1,85%
IJssel-Vecht1,62%
Stedendriehoek2,18%
Twente1,61%
Achterhoek1,46%
Arnhem, Nijmegen2,00%
Rivierenland1,54%
Eem en Vallei1,72%
Noordwest-Veluwe1,46%
Flevoland2,35%
Utrecht1,85%
Gooi en Vechtstreek1,80%
Agglomeratie Amsterdam2,43%
West-Friesland1,97%
Kop van Noord-Holland2,36%
Alkmaar1,86%
Zuid-Kennemerland en IJmond2,22%
Zuid-Holland-Noord1,96%
Zuid-Holland-Oost1,84%
Haaglanden, Westland2,44%
Rijnmond2,50%
Zuid-Holland-Zuid1,94%
Oosterschelde Regio1,43%
Walcheren2,07%
Zeeuwsch-Vlaanderen2,28%
West-Brabant2,03%
Midden-Brabant2,32%
Noord-Oost-Brabant1,71%
Zuidoost-Brabant1,77%
Gewest Limburg-Noord1,75%
Gewest Zuid-Limburg2,34%

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)
Vsv-percentage naar RMC-regio 2017-2018
rmc_naamvsv%
Oost-Groningen2,13%
Noord-Groningen-Eemsmond1,69%
Centraal en Westelijk Groningen2,01%
Friesland Noord1,64%
Zuid-West Friesland1,25%
Friesland-Oost1,43%
Noord- en Midden Drenthe1,18%
Zuid-Oost Drenthe2,01%
Zuid-West Drenthe1,47%
IJssel-Vecht1,49%
Stedendriehoek1,91%
Twente1,58%
Achterhoek1,40%
Arnhem-Nijmegen2,06%
Rivierenland1,33%
Eem en Vallei1,64%
Noordwest-Veluwe1,38%
Flevoland2,37%
Utrecht1,65%
Gooi en Vechtstreek1,58%
Agglomeratie Amsterdam2,27%
West-Friesland1,79%
Kop van Noord-Holland2,41%
Noord-Kennemerland1,43%
West-Kennemerland1,93%
Zuid-Holland-Noord1,86%
Zuid-Holland-Oost1,65%
Haaglanden-Westlanden2,31%
Rijnmond2,48%
Zuid-Holland-Zuid1,92%
Oosterschelde Regio1,44%
Walcheren2,12%
Zeeuwsch-Vlaanderen2,20%
West-Brabant1,74%
Midden-Brabant2,16%
Noord-Oost-Brabant1,66%
Zuidoost-Brabant1,92%
Gewest Limburg-Noord1,81%
Gewest Zuid-Limburg2,26%

In de figuur wordt het vsv-percentage van de RMC-regio's weergegeven. Onder 'Gerelateerde kaarten' zijn de vsv-percentages te vinden van de 3 meest recente jaren.

DUO Brontabel als csv (1 kB)

Vsv percentage per RMC-regio

Vsv percentage per RMC-regio
rmc_naamvsv %
Oost-Groningen1,65%
Noord-Groningen-Eemsmond1,74%
Centraal en Westelijk Groningen1,83%
Friesland Noord1,64%
Zuid-West Friesland1,13%
Friesland-Oost ('de Friese Wouden')1,64%
Noord- en Midden Drenthe1,41%
Zuid-Oost Drenthe1,90%
Zuid-West Drenthe1,68%
IJssel-Vecht1,44%
Stedendriehoek1,86%
Twente1,51%
Achterhoek1,19%
Rivierenland1,40%
Eem en Vallei1,56%
Noordwest-Veluwe1,43%
Flevoland1,87%
Utrecht1,47%
Gooi en Vechtstreek1,28%
Agglomeratie Amsterdam1,87%
West-Friesland1,86%
Kop van Noord-Holland2,05%
Alkmaar1,85%
Zuid-Kennemerland en IJmond1,82%
Zuid-Holland-Noord1,54%
Zuid-Holland-Oost1,40%
Haaglanden, Westland1,97%
Rijnmond2,13%
Zuid-Holland-Zuid1,68%
Oosterschelde Regio1,47%
Walcheren1,88%
Zeeuwsch-Vlaanderen1,83%
West-Brabant1,74%
Midden-Brabant1,86%
Noord-Oost-Brabant1,59%
Zuidoost-Brabant1,66%
Gewest Limburg-Noord1,56%
Gewest Zuid-Limburg2,57%
Rijk van Nijmegen1,64%
Arnhem1,79%

In deze figuur staan de vsv-percentages voor de RMC-regio's voor het meest recente jaar.

DUO Brontabel als csv (1 kB)

Deelnemer en vsv aantallen per RMC-regio (voor de 3 meest recente jaren)

Deelnemer en vsv aantallen per RMC-regio (voor de 3 meest recente jaren)
2017-20182018-20192019-2020
RMCRMC naamdlnvsvvsv%dlnvsvvsv%dlnvsvvsv%
1Oost-Groningen108392312,13%106732412,26%104051721,65%
2Noord-Groningen-Eemsmond83001401,69%81041471,81%78941371,74%
3Centraal en Westelijk Groningen246834952,01%244225302,17%240644411,83%
4Friesland Noord219563601,64%216374382,02%213133501,64%
5Zuid-West Friesland132811661,25%130791861,42%127501441,13%
6Friesland-Oost ('de Friese Wouden')221713161,43%218393711,70%214203511,64%
7Noord- en Midden Drenthe168822001,18%167952441,45%163292301,41%
8Zuid-Oost Drenthe143852892,01%140792922,07%136942601,90%
9Zuid-West Drenthe117331721,47%116902161,85%114931931,68%
10IJssel-Vecht399895971,49%398546461,62%395525681,44%
11Stedendriehoek369037051,91%366337972,18%360526721,86%
12Twente552768731,58%547418791,61%540408151,51%
13Achterhoek272953821,40%268983921,46%262243121,19%
14Arnhem, Nijmegen5675311712,06%5603911222,00%
15Rivierenland220002931,33%216123321,54%211372951,40%
16Eem en Vallei554739071,64%553829551,72%549978571,56%
17Noordwest-Veluwe175652431,38%175122551,46%173192481,43%
18Flevoland362108592,37%360878492,35%358926701,87%
19Utrecht7243311931,65%7313413511,85%7292910741,47%
20Gooi en Vechtstreek208293301,58%207133731,80%206372651,28%
21Agglomeratie Amsterdam10469223802,27%10483725492,43%10442519551,87%
22West-Friesland180463231,79%179153531,97%175793271,86%
23Kop van Noord-Holland139023352,41%134913182,36%131462702,05%
24Noord-Kennemerland242843481,43%242394511,86%236924391,85%
25West-Kennemerland283045461,93%279806212,22%275395011,82%
26Zuid-Holland-Noord318265931,86%315486191,96%310174781,54%
27Zuid-Holland-Oost310545131,65%307335661,84%301944221,40%
28Haaglanden, Westland7672417742,31%7761718932,44%7753115311,97%
29Rijnmond9750524192,48%9694124252,50%9615720472,13%
30Zuid-Holland-Zuid383027341,92%377537321,94%371056251,68%
31Oosterschelde Regio137841991,44%135421931,43%131691941,47%
32Walcheren88061872,12%85991782,07%84801591,88%
33Zeeuwsch-Vlaanderen70591552,20%68861572,28%66711221,83%
34West-Brabant544269471,74%5391910962,03%528829191,74%
35Midden-Brabant307666662,16%306367122,32%306975721,86%
36Noord-Oost-Brabant537998911,66%530219071,71%514938171,59%
37Zuidoost-Brabant5833211221,92%5764010231,77%568769441,66%
38Gewest Limburg-Noord380096891,81%372166501,75%364555681,56%
39Gewest Zuid-Limburg367768302,26%356248352,34%344638862,57%
40Rijk van Nijmegen226533711,64%
41Arnhem326215841,79%

In deze tabel staan de deelnemer en vsv-aantallen per RMC-regio, voor de afgelopen 3 jaar.

DUO Brontabel als csv (3 kB)

Afzenders